
De lentezon gaat schijnen: geniet maar verbrand niet
De lente is begonnen en het KNMI Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut) verwacht de komende dagen af en toe zon. Omdat de zon steeds hoger staat, kan vanaf nu zonkracht 3 al voorkomen. Als de huid nog niet gewend is aan de zon kan deze snel verbranden. Geniet dus, maar verbrand niet.
Gezondheidseffecten van uv-straling
Zonlicht is goed voor de gezondheid. We voelen ons vaker vrolijk als de zon schijnt en gaan meer naar buiten. Buiten bewegen we meer en dat helpt om chronische ziekten te voorkomen. Ook maakt het lichaam in de zon vitamine D aan en dat is nodig voor gezonde botten en spieren.
Te veel UV ultraviolet (ultraviolet)-straling is niet goed. De huid veroudert dan sneller en kan verbranden. UV-straling is de belangrijkste oorzaak van huidkanker en kan bijdragen aan staar.
Beschermen is: weren-kleren-smerenVanaf nu tot en met september is de zon weer een factor om rekening mee te houden. Bescherm uzelf daarom het komende half jaar tegen de zon om verbranding te voorkomen. Besteed extra aandacht aan het beschermen van kinderen tegen UV-straling. Kinderen hebben een gevoeligere huid dan volwassenen en hun huid moet nog lang mee.
Vanaf zonkracht 3 adviseert het RIVM om op te passen. De actuele zonkracht is te vinden op de website van het RIVM.Houd bij het plannen van activiteiten rekening met de zonkracht. In de KNMI-app en op de KNMI-website staat de zonkrachtverwachting voor de komende week.Blijf vanaf zonkracht 5 tussen 12:00 en 15:00 uur zoveel mogelijk uit de zon.Houd kinderen tot 2 jaar uit de directe zon.Bedek de huid met (UV-straling werende) kleding en draag een pet of hoed met een brede rand.Draag een zonnebril met UV-filter.Smeer de onbedekte huid met zonnebrandcrème. Gebruik minstens factor 30 met een sterk UVA-filter en herhaal dit elke twee uur. Ook in de schaduw.ZonkrachtmetingenHet RIVM meet elke 10 minuten de UV-straling van de zon. Op basis daarvan wordt de zonkracht berekend.
Het is belangrijk om te weten wat de zonkracht is, dan is bescherming tegen UV-straling mogelijk.
Leave a reply